D.A.P Adaptil feromony kojące spray dla psa poj. 60ml

Syntetyczne feromony do stosowania w sytuacjach stresowych. Dla psów.

  • 115,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Syntetyczne feromony uspokajające
 
D.A.P to skrót od Dog Appeasing Pheromones. Naturalne psie feromony uspokajające wydzielane są od 3 – 5 dnia po oszczenieniu przez gruczoły łojowe bruzdy mlecznej, wszystkich karmiących suk. Ich zadaniem jest uspokajanie szczeniąt i dodawanie im otuchy.
 
Pod wpływem feromonów nawet przestraszony szczeniak uspokaja się i mimo wszelkich nieznanych i budzących strach bodźców czuje się bezpiecznie. Udowodniono, że uspokajające właściwości tych feromonów utrzymują się również u dorosłych psów.

Pomaga hamować lub chronić przed stanem niepokoju i niepewności wyrażonych następującymi objawami u szczeniąt i psów dorosłych:
- wokalizacja ( piszczenie, wycie, szczekanie),
- niszczenie przedmiotów,
- brudzenie w domu ( defekacja i oddawanie moczu),
- wymioty, nadmierne ślinienie się,
- nadmierne wylizywanie ( głównie kończyn),

Uspokaja zaburzenia behawioralne, które wywołać mogą powyższe objawy to:
- fobia dźwiękowa ( strach przed głośnymi dźwiękami – fajerwerki, burza)
- lęk separacyjny ( lęk przed rozłąką z właścicielem)
- stres adaptacyjny ( adopcja szczeniaka, psa)
- lęk lokomocyjny ( strach przed podróżowaniem)

D.A.P.- dodaje psu otuchy w następujących sytuacjach, które mogą go niepokoić:
- sztuczne ognie
- wizyty u lekarza weterynarii
- goście
- nowe nieprzewidywalne sytuacje
- nowy dom
- nowy właściciel

Stosowanie:

Przed podróżą:
- Podaj psu lekkostrawną karmę, szczególnie prze dłuższą podróżą. Jeżeli twój pies ma skłonności do wymiotów, będzie lepiej jeśli go nie nakarmisz! Podaj mu jednak wodę.
- Rozpyl D. A .P. ® spray w skrzynce, na posłaniu psa lub bezpośrednio w samochodzie na około 15 minut przed wejściem psa. Rozpyl poprzez 8-10 krotne naciśnięcie pompki.
- Spryskaj ponownie po 1.5-2 godzinach lub gdy zachodzi taka potrzeba. - Przestrzegaj również wskazówek swojego lekarza weterynarii, jeżeli zaleci coś dodatkowo!

W czasie podróży :
- Odzywaj się do swojego psa spokojnym, kojącym głosem, a jeżeli nie stwarza to niebezpieczeństwa głaszcz go!
- Od czasu do czasu wpuść do samochodu nieco świeżego powietrza!

Parametry produktu
  • Producent: Ceva
  • Przeznaczenie: Zapobieganie i redukcja zachowań związanych ze stresem
  • Opakowanie: Spray 60ml
A
Agata

Bardzo dobry preparat, działa uspokajająco i jest naturalny , a teraz w ciężkim okresie sylwestrowo - karnawałowym jest to dobry sposób na wyciszenie nerwów zwierzaka, polecam na mojego psiaka działa.

E
Emila

Feromony działają świetnie! Sunia po spryskaniu kocyka, od razu się na nim kładzie i jest spokojna, a misia (także spryskanego feromonami) nie próbuje już rozszarpać na strzępy. Do osób które oczekują, że feromony same załatwią sprawę: Po pierwsze same feromony nie wystarczą - aby pies nie stresował się, gdy jest sam w domu, trzeba mu dostarczyć aktywności fizycznej. Brak zaangażowania ze strony opiekuna nie da żadnych efektów, ale już połączenie paru czynników da fantastyczne rezultaty! 1. Aktywność fizyczna (ok. 1 godz. "konkretnego" spaceru - zależy jeszcze od psa) 2. Nauczenie psa komendy zostań (konkretnie, a nie tak, że psu sie po paru chwilach nudzi i tyłeczek mu się podnosi) 3. Polecam muzykę relaksującą (np. Relax My Dog na YouTube) 4. W przypadku psów ujadających, czy szczekających, sprawdzi się odpowiednio użytkowana(!) obroża elektroniczna (u nas bardzo dobrze sprawdziła się sprayowa). Nasza sunia, z etapu ujadania przez 8 godzin podczas naszej nieobecności, po jednym dniu takiej procedury była w stanie sama zostać w domu na 5h - bez ujadania, bez niszczenia czegokolwiek, a najważniejsze dla nas było to, że była w stanie się zrelaksować, bo pierwszy raz od paru miesięcy (w ogóle) się położyła - a zawsze kręciła się w kółko... Powodzenia osobom walczącym z lękiem separacyjnym! Pamiętajcie - nic nie zrobi się samo.

A
Anula

Na razie nie zauważyłam zmian, ale może po prostu moja sunia lepiej się czuje.